Medřičské listy

Řidič BMW, který zavinil smrt, byl vzat do vazby

Napsal boss dne 30 - Červen - 2017

Žďárští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého řidiče vozidla BMW, které se v pátek 16. června střetlo s protijedoucím vozidlem Hyundai.

Muž, který řídil vozidlo BMW, byl v době nehody pod vlivem alkoholu a drog, navíc měl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Jednadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, na podaný návrh byl vzat do vazby.
K dopravní nehodě došlo v pátek 16. června kolem půl sedmé večer. Jednadvacetiletý řidič vozidla BMW jel po silnici ve směru od Velkého Meziříčí k obci Stránecká Zhoř. V místě mezi křižovatkami k obcím Lavičky a Kochánov nerespektoval vodorovné dopravní značení „podélná čára souvislá“ a při předjíždění kolony vozidel přejel s automobilem do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Hyundai Tucson.
Třiatřicetiletý řidič vozidla Hyundai utrpěl při dopravní nehodě velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl. V automobilu s ním cestovala ještě žena a malé dítě, které utrpěly také zranění. Další čtyři osoby byly zraněny ve vozidle značky BMW, jednalo se o jednadvacetiletého řidiče a tři spolujedoucí, dvě mladé ženy a třicetiletého muže.
Všem šesti zraněným byla při dopravní nehodě způsobena vážná zranění a museli být letecky nebo vozidly zdravotnické záchranné služby transportováni do nemocnic v Brně a Třebíči.
Obě vozidla byla za účelem znaleckého zkoumání zajištěna. U řidiče automobilu BMW byl nařízen odběr krve za účelem zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Na základě znaleckých posudků bylo zjištěno, že jednadvacetiletý řidič osobního automobilu BMW v době tragické nehody pod vlivem alkoholu a marihuany.
Na základě šetření policisté dále zjistili, že jednadvacetiletý muž řídil vozidlo BMW, i když mu byl letos v dubnu řidičský průkaz zadržen. Od začátku června má městským úřadem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to v souvislosti s řízením pod vlivem návykových látek.
Kriminalisté na základě zjištěných skutečností zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže. „Muž byl obviněn ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedl npor. Mgr. Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do vazební věznice. Obviněnému jednadvacetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
-PČR-

Můžete vložit komentář, nebo zpětný odkaz z Vaši stránek.

Komentář

velikost videa 310x250