Medřičské listy

Hráči HHK předvedli dokonalý obrat

Napsal boss dne 17 - Říjen - 2017
HC Uherské Hradiště – HHK VM 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Góly a asistence: 08:11 Lažek (Kotačka), 10:05 Červenka (Fridrich), 13:28 Červenka (Kotačka) – 20:30 Křenek (Sobotka), 31:56 Vlašín M. (Střecha), 32:42 Křenek (Sobotka), 47:47 Krča (Bula, Pejchal), 54:19 Vlašín M. (Maštera, Dostál).
Sestava HHK: Svoboda (Hladík) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Šimka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha F., Maštera – Pokorný, Rozmarín, Burian L.
Rozhodčí: Sofka – Baláš, Nikl.
Delegát utkání: Přibyl Jiří. Vyloučení: 4:4, navíc: Kotačka 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:49 (9:18, 5:15, 14:16)
Procentuální úspěšnost brankářů: Svoboda (HHK) – 89,29 % – 25 zákroků – 60 min. Diváci: 65.
V sobotu zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Hradiště, kde ho čekal velmi nepříjemný soupeř. K tomu se dá přičíst i maximální rozměr kluziště a historicky velmi špatné vstupy do utkání. Trenéři HHK, Roman Vondráček a Miroslav Horký měli k dispozici 19 hráčů do pole. Roli brankářské jedničky se zhostil starší dorostenec Ivo Svoboda. Druhým gólmanem, který odcestoval do Uherského Hradiště, byl Láďa Hladík.
Utkání začalo vyrovnaně a v úvodu si první šance vytvořilo hostující družstvo, které hned třemi střelami prověřili domácího gólmana, který všechny šance pochytal. K první změně stavu skoré došlo v 9. minutě, kdy nahozený kotouč od modré čáry skončil v síti. Chytající Ivo Svoboda neměl šanci puk vidět přes clonu několika hráčů. Ke snížení stavu nedošlo, ale naopak po dalším přečíslení skórovali hráči z Uherského Hradiště. Stav 0:3 vůbec nevypadal dobře. Ve zbytku třetiny si hráči HHK vytvořili několik střel, které likvidoval skvěle chytající domácí gólman. Bylo vidět, že široké kluziště hráčům HHK nesvědčí a že statistika na tomto hřišti má něco do sebe.  Druhá perioda začala zcela lépe, jakoby do druhé třetiny nastoupilo jiné družstvo. Hned v první minutě dostala do tlaku hráče domácích první lajna a po nahrávce Lukáše Sobotky snížil stav na 3:1 David Křenek, který přesnou střelou z mezikruží trefil pravý horní růžek branky. Na to hned reagovaly další lajny HHK, které vytvářely souvislý tlak na domácí branku. Po dvou nešťastných faulech měli i hráči z Uherského hradiště šanci hrát přesilovku 5 na 3, kterou hráči HHK perfektně ubránili. A poté hned tým hostů udeřil. V 32. minutě projel po pravé straně Filip Střecha, který v brankovišti zakončoval a důrazně dojíždějící Michal Vlašín odražený puk zasunul do prázdné brány. Hráči HHK v tlaku nepolevili a k vyrovnání došlo v 33. minutě, kdy z velmi ostrého úhlu střílel „Křenda“ a puk propadl za záda domácího gólmana, asistenci si připsal „Sob“.
I ve třetí třetině hrál lépe náš tým, ale soupeř se také nechtěl vzdát. Na začátku třetiny, hráli obě družstva početní výhodu, ale ani jeden tým početní výhodu neproměnil. Vítězný gól dala druhá lajna, kdy v tlaku na domácí svatyně střílel Michal Krča a tečovaný puk soupeřovým obráncem přeskočil lapačku domácího gólmana, asistenci si připsali kolegové z útoku. Poté si začal vytvářet tlak i soupeř a 3 nebezpečné střeli vychytal Ivo Svoboda. Zejména se blýsknul rozštěpujícím zákrokem, kdy odražený puk o zadní mantinel střelený z levé strany dorážel do prázdné brány domácí hráč z pravé strany. K uklidnění došlo v 55. minutě, když Michal Vlašín ujel po levé straně a blafákem rozhodl o konečném stavu zápasu.
V dalším kole přivítáme na našem zimním stadionu hráče Břeclavi, kteří zatím získali tři mistrovské body. Utkání začíná tradičně v 17.30 hodin.
Autor popisu utkání: Viktor Burian
Můžete vložit komentář, nebo zpětný odkaz z Vaši stránek.