Ježek Rantířov – FC Velké Meziříčí 1:4 (1:2)

Diváci : 70

Branky : Kavka (25.) – 2x Vyskočil (30.), (82.), Souček (73.), Vítek (43.)

Karty : žlutá – E. Smejkal (70.), Vítek (76.)

Sestava: Liška – Maloušek, Souček, Halámek, Bouček – Malec – Vahila (75. Pokorný), E. Smejkal, Vítek, Vyskočil – Beran

K utkání jsme odjížděli bohužel bez brankáře, protože Jícha a Invald byli zranění a Simandl měl studijní povinnosti. Do brány se musel tedy postavit poprvé v životě Lukáš Liška, který hraje v záloze nebo v útoku. Na poslední chvíli nám jeli pomoct E. Smejkal a Souček. Hráli jsme na hodně mokrém terénu.

Na začátku utkání ve druhé minutě zkoušel střílet na bránu Beran, ale s jeho střelou si dokázal poradit domácí brankář. V 7. minutě se vyznamenal velmi dobrým zákrokem brankář Liška, když vyrazil nebezpečný míč letící k tyči na roh. V 10. minutě Smejkal vyslal do samostatného úniku Vyskočila, který se snažil obejít vyběhnutého brankáře Roudenského, ale ten ho za cenu faulu okamžitě zastavil, za což  byl vyloučen. V 19. minutě prošel středem hřiště Souček, ale jeho tvrdou střelu zlikvidoval domácí brankář. Ve 25. minutě Liška musel vyběhnout na letící míč, který kopl do autu. Domácí rychle rozehráli autové vhazování, ale na poslední chvíli Bouček fauloval domácího Vacka. Penaltu zahrával Kavka, který umístil tvrdou střelu pod břevno, 1:0. Ve 30. minutě se individuálně uvolnil Vyskočil, který zatáhl míč na střed hřiště a křížnou střelou umístil míč k tyči, 1:1. Ve 42. minutě Kubík šel sám na brankáře Lišku, kterému udělal kliku, ale ve stoprocentní šanci selhal, když orazítkoval jen břevno. Ve 43. minutě po zahraném rohu na krátko Vyskočil-Smejkal, poslal druhý jmenovaný míč do vápna na Vítka, který hlavou zavěsil míč do brány, 1:2.

V 56. minutě Vítkova střela orazítkovala vrchní část břevna. O minutu později Vahila poslal do samostatného úniku Malouška, ale ten v jasné gólové šanci naprosto selhal. V 73. minutě si na zahraný rohový kop naběhl Souček, který dostal míč po velkém důrazu do brány, 1:3. V 77. minutě střílel na bránu Vítek, ale jeho střela mířící k tyči byla na poslední chvíli zblokována obráncem na roh. V 82. minutě Beran zatáhl míč do vápna a těsně před vybíhajícím brankářem poslal míč vedle sebe Vyskočilovi, který skluzem dopravil míč do brány, 1:4. V závěru jsme soupeře zmáčkli a hráli jsme spíše tréninkové bago, protože se soupeř držel ve vlastním vápně.

„Před zápasem jsem byl hodně nervózní, protože nám chytal hráč z pole, který velmi dobře četl hru. V dnešním zápase jsme podali po třech zápasech velmi kvalitní výkon. Velmi mile mě překvapil Vahila, který hrá netradičně na pravé záloze a předvedl perfektní výkon. Dobře jsme kombinovali, doplňovali útok a byli jsme po celý zápas v pohybu. Všem hráčům chci poděkovat, že zvládli důležitý zápas i po herní stránce. V tomto zápase bych chtěl ještě vyzdvihnout  hráče Edu Smejkala, který dělal ve středu hřiště velký průvan a hlavně dal hře rozum,“ řekl po zápase velmi šťastný trenér Libor Smejkal mladší.

Můžete vložit komentář, nebo zpětný odkaz z Vaši stránek.