Medřičské listy

Policie zasahovala

Napsal boss dne 17 - Říjen - 2017

Střet dvou vozidel si vyžádal dvě lehká zranění

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve středu 11. října krátce před šestou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III/3791 ve Velké Bítěši.  Na místo operační důstojník vyslal nejbližší policejní hlídku a poté policisty z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou. Policisté šetřením na místě zjistili, že čtyřiadvacetiletá  řidička s osobním vozidlem Peugeot 206 projížděla  po  silnici ve Velké Bíteši a  jela po ulici Vlkovská ve směru od obce Vlkov směrem do centra obce. Ze silnice odbočovala vlevo mimo pozemní komunikaci na místní komunikaci ulice Nová Čtvrť, přičemž při odbočování nedala přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu vozidlu Škoda Octavia. Došlo ke střetu obou vozidel. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech ve výši 60 000 korun. Při nehodě byl ve vozidle Škoda Octavia zraněn řidič a jeho spolujezdkyně. Oba museli být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezeni do nemocnice v Brně. Policisté provedli u řidičů obou vozidel dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Nesměl řídit, a přesto jel. Hrozí mu vězení

V neděli 8. října krátce před čtvrtou hodinou odpoledne na ulici Masarykovo náměstí v obci Křižanov zastavila policejní hlídka z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí osobní automobil Rover. Řidičem vozidla byl třiadvacetiletý muž ze Žďárska. Při kontrole policisté zjistili, že muž má od února letošního roku na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to na dobu dvanácti měsíců. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Třiadvacetiletý muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Opilého muže policisté zajistili

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v sobotu 7. října kolem čtvrté hodiny odpoledne na linku tísňového volání oznámení o muži, který v jednom z domů v Jimramově napadl svoji blízkou známou. Žena uvedla, že jí muž slovně a následně i fyzicky napadl. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě. Policisté na místě zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Policisté u něj provedli dechovou zkouškou, jejíž pozitivní naměřená hodnota činila 2,45 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Ke zranění napadené ženy při incidentu nedošlo. Svým jednáním čtyřiačtyřicetiletý muž naplnil znaky přestupkového jednání na úseku občanského soužití, jehož další projednání spadá do kompetence příslušného správního orgánu.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Velkomeziříčští policisté zastavili v pátek 6. října krátce před sedmou hodinou večer na silnici II. třídy v katastrálním území obce Ruda osobní automobil Škoda Octavia. Řidičem vozidla byl dvaačtyřicetiletý muž ze Žďárska. V rámci silniční kontroly provedli policisté u řidiče odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila dvě promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní a jejich naměřené hodnoty v obou případech převyšovaly hranici dvou promile. Policisté muži zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a vše zadokumentovali. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dvaačtyřicetiletému muži za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.
Můžete vložit komentář, nebo zpětný odkaz z Vaši stránek.

Komentář

velikost videa 310x250