Medřičské listy

Studenti zahájili státní maturity

Napsal boss dne 2 - Květen - 2012
Studenti posledních ročníků středních škol v Kraji Vysočina dnes začali boj o zkoušku z dospělosti. Přesně v osm hodin ráno obdrželi studenti obálky s testy z českého jazyka a literatury, následně je čeká slohová část. „Na Vysočině bylo připuštěno k maturitě celkem 4800 žáků ze 47 krajských středních škol a 17 středních škol jiných zřizovatelů,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
Po loňské rozpačité premiéře státních maturit došlo ke zmírnění pravidel při hodnocení písemné části. Například ti studenti, kteří neuspějí v některé části, zopakují pouze neúspěch v určitém předmětu, nebudou už muset opakovat všechny testy znovu. Státní maturita nabízí na výběr z lehčí a těžší varianty, v Česku si těžší variantu vybralo, letos stejně jako loni, okolo 4 % absolventů. „V Kraji Vysočina se počet studentů s lehčí variantou s největší pravděpodobností také měnit nebude, více však budeme vědět po zaslání přehledu od zadavatele těchto zkoušek,“ okomentovala radní Marie Kružíková s tím, že v roce 2011 skládalo zkoušku dospělosti na Vysočině 4 728 studentů z 63 středních škol v Kraji Vysočina.¨

Přehled maturujících studentů v Kraji Vysočina v roce 2012 podle okresů

OKRES – POČET STUDENTŮ

Havlíčků Brod – 751

Jihlava – 1293

Pelhřimov – 612

Žďár nad Sázavou – 1076

Třebíč – 1068

Celkem – 4800

Větší část nákladů uskutečněných státních maturit v roce 2011 byla přenesena státem na jednotlivé kraje. Konkrétně v Kraji Vysočina se náklady vyšplhaly na 2,25 milionu korun. „Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy zaslalo formou dotace necelého půl milionu korun, rozdílnou sumu 1,75 milionu korun musel prozatím pokrýt krajský rozpočet,“ uzavřela radní Marie Kružíková.

-krvysocina-

Můžete vložit komentář, nebo zpětný odkaz z Vaši stránek.

Komentář

velikost videa 310x250